Jak rozwijać firmę za pomocą video marketingu w 2024?

Odtwórz wideo

Czy kiedykolwiek patrzyłeś na swoją stronę internetową, kanały social media lub strategię marketingową jako całość i zastanawiałeś się, czego brakuje? Wszystko jest starannie napisane, zaplanowane i wykonane, ale masz wrażenie, że nie wszystko działa tak dobrze, jak powinno.

Filmy reklamowe mogą być odpowiedzią, której szukasz

Może już o tym wiesz, ale wydaje Ci się, że nie masz na to siły lub że nie mieści się to w Twoim budżecie. Dobra wiadomość jest taka, że wszystko, czego potrzebujesz, to pomysł, kamera i edytor wideo online, której pomoże Ci złożyć wszystko w całość.

W tym artykule dowiesz się, czym jest video marketing , dlaczego jest ważny i jak dzięki niemu możesz rozwijać swoją firmę. Dodatkowo przedstawimy kilka wskazówek, pomysłów i kroków, jak możesz stworzyć film marketingowy!

Czym jest video marketing?

Video marketing to strategia, która wykorzystuje wideo do przyciągnięcia uwagi potencjalnych klientów. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej reklamy telewizyjnej, za pomocą wideo można przekazać więcej informacji o swojej ofercie lub podzielić się referencjami od obecnego klienta. Można też wyjść poza schematy i podzielić się swoją wiedzą za pomocą wideo typu „jak to zrobić”, opowiedzieć historię lub po prostu rozbawić.

Ważne jest, aby pamiętać, że chcesz zainspirować odbiorców do podjęcia działania i wykonania kolejnego kroku w podróży kupującego – bez bezpośredniego nakazywania im tego. Ludzie nie chcą, abyś im sprzedawał. Chcą informacji.

Dlaczego video marketing jest tak ważny? 

Według ostatnich badań Wyzowl, przeprowadzonych w grudniu 2021r.  96% osób oglądało filmy wideo, aby dowiedzieć się więcej o produktach lub usługach danej firmy. W badaniu tym 84% uczestników stwierdziło, że dokonało zakupu po obejrzeniu filmu. Ponadto 69% respondentów przedkłada materiały wideo nad czytanie, rozmowę ze sprzedawcą i inne metody zdobywania wiedzy o produkcie lub usłudze.

Co warto dodać, badania te przeprowadzane są od 8 lat, począwszy od 2015 roku. Przeprowadzane są zarówna na specjalistach ds. marketingu, jak i konsumentach  internetowych.

Video Marketing nie tylko pomaga dotrzeć z ofertą do klientów, ale także uczy ich o wartościach firmy i ludziach pracujących za kulisami.

Dlaczego to ma znaczenie? Badanie dotyczące oczekiwań wobec marki wykazało, że 82% uczestników zapłaciłoby więcej za produkty firmy kierującej się wspólnymi wartościami, a 60% stwierdziło, że dokonało zakupu ze względu na wartości marki.

6 sposobów, jak video marketing może rozwinąć Twoją firmę!

 1. Film reklamowy MOŻE ZWIĘKSZYĆ TWÓJ ZASIĘG W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH
  Na Facebooku, Instagramie, Twitterze, linkedin czy Tik Tok-u. Posty z wideo są bardziej angażujące dla użytkowników niż posty bez wideo, co oznacza, że więcej osób je lubi, udostępnia i komentuje. Ponieważ ludzie angażują się w Twoje posty, zwiększa to ich zasięg, dzięki czemu docierają do większej liczby osób. Oznacza to, że osoby, które jeszcze nie znają Twojej firmy, mogą natknąć się na Twoje wideo.
 2. WIDEO POMAGA W OPTYMALIZACJI POD KĄTEM WYSZUKIWAREK (SEO)                               
  Podczas indeksowania strony internetowej Google szuka czegoś więcej niż tylko tekstu. Szuka filmów reklamowych i obrazów, które sprawiają, że informacje są bardziej istotne dla użytkowników. Zwraca również uwagę na liczbę osób odwiedzających Twoją witrynę. Jeśli więc Twoje filmy reklamowe w mediach społecznościowych generują strumień odwiedzających stronę, Twoja witryna znajdzie się wyżej w rankingu — zwłaszcza jeśli ci odwiedzający zostaną na dłużej. Ponadto, jeśli ludzie dzielą się linkami do Twojej strony i jej zawartości, wyszukiwarki uznają to za pozytywny sygnał, a Twoja pozycja w rankingu poprawi się.
 3. WIDEO WYKONUJE CZĘŚĆ PRACY ZA CIEBIE                             
  Dając ludziom możliwość zapoznania się z Twoimi produktami i usługami, bez konieczności kontaktowania się z firmą, Ty i Twój zespół spędzicie mniej czasu na odpowiadaniu na pytania i prezentowaniu produktów. Kupujący będą mieli znacznie lepsze pojęcie o tym, czego chcą, zanim odwiedzą Twój sklep lub wykonają kolejny krok w podróży kupującego, niezależnie od tego, co to jest.
 4. FILM REKLAMOWY MOŻE POMÓC POTENCJALNYM KLIENTOM ZAPAMIĘTAĆ CI       
  Niezależnie od tego, czy pomogłeś im, dzieląc się swoją wiedzą, rozbawiłeś ich zabawną demonstracją produktu, czy opowiedziałeś fascynującą historię marki, następnym razem, gdy Twój potencjalny klient zdecyduje się dokonać zakupu, zapamięta Twoją firmę. Nie oznacza to, że musisz mieć wielką osobowość lub mnóstwo doświadczenia w redagowaniu — wszystko, co musisz zrobić, to zaoferować coś unikalnego i być w tym autentycznym.
 5. WIDEO MOŻE POŁĄCZYĆ CIĘ Z POTENCJALNYMI KLIENTAMI                             
  Film to kolejne narzędzie, które możesz wykorzystać, aby nawiązać kontakt z obecnymi klientami i sprawić, że będą do Ciebie wracać. Może to być krótkie podziękowanie lub wiadomość powitalna. Możesz również dzielić się kamieniami milowymi, uroczystościami, tutorialami, nowymi produktami, sugestiami dotyczącymi łączenia w pary i nie tylko. Ponadto możesz za ich pomocą informować swoich klientów o nowościach i aktualizacjach, co jest szczególnie ważne, jeśli prowadzisz serwis oparty na subskrypcji.
 6. WIDEO TO POTĘŻNE NARZĘDZIE KOMUNIKACJI           
  Pamiętaj, że filmy reklamowe są użytecznym narzędziem nie tylko na stronie internetowej i w kanałach mediów społecznościowych. Istnieje wiele sytuacji, w których możesz chcieć wysłać film wideo bezpośrednio do potencjalnego lub obecnego klienta. Może to być na przykład powitanie podczas procesu wprowadzania do firmy, podziękowanie za zakup, przedstawienie zespołu sprzedaży lub po prostu przekazanie pozdrowień. Jest to kolejny sposób na wyróżnienie się z tłumu i dotarcie do klientów.

Krótkie filmy reklamowe — Jak dzięki nim rozwinąć swoją firmę?

 1. ZACZNIJ OD SPRZĘTU, KTÓRYM DYSPONUJESZ Istnieje wiele sposobów na rozwój firmy za pomocą wideo, ale nie ma potrzeby inwestowania w profesjonalny sprzęt, aby zacząć. Twoje materiały wideo powinny mieć wysoką jakość, ale możesz to osiągnąć za pomocą kamery, którą już posiadasz – lub skorzystać z usług firmy która ma cały potrzebny sprzęt aby nagrać odpowiedni film reklamowy lub promocyjny.
 1. PLANUJ Twoja strategia video marketingu zaczyna się od odrobiny planowania i badań. Zarysuj kilka prostych pomysłów, które nadadzą kierunek Twoim filmom reklamowym, takich jak sceneria, cel i unikalna wartość. Pamiętaj, że nawet jeśli istnieje niezliczona liczba filmów o butach do biegania, Twoi widzowie nie widzieli jeszcze żadnego o Twoich butach do biegania i o tym, co je odróżnia od innych.
 1. PRZYCIĄGNIJ UWAGĘ WIDZA Nie ma potrzeby przesadnie dramatyzować. Po prostu rozpocznij swój film od ciekawego faktu lub historii i przejdź od razu do opowiedzenia widzom, o czym jest ten film. Daj im znać, jaki problem rozwiążesz, jeśli pozostaną na dłużej.
 1. TRZYMAJ SIĘ TEMATU
  Choć niewątpliwie Twoja firma ma wiele wspaniałych cech, ludzie oglądają Twój film z konkretnego powodu. Mimo że z pewnością jesteś entuzjastycznie nastawiony do tematu, unikaj zbyt długich opowieści lub niepowiązanych wyjaśnień. Trzymaj się tematu krótko i zwięźle. Dodatkowo unikaj żargonu, ponieważ może on stanowić barierę, zwłaszcza jeśli widzowie nie znają terminów, których używasz.
 1. PRZEWAGA JAKOŚCI NAD ILOŚCIĄ
  Podobnie jak w przypadku innych treści, również w przypadku wideo liczy się przewaga jakości nad ilością. Stworzenie kilkudziesięciu filmów nie będzie miało większego znaczenia, jeśli nikt ich nie będzie oglądał. Na etapie planowania można uniknąć tworzenia nieciekawych filmów, upewniając się, że każdy z nich służy konkretnemu celowi i oferuje coś unikalnego.
 1. MNIEJ TO WIĘCEJ
  Zasada „mniej znaczy więcej” sprawdza się zarówno w przypadku długości filmu, jak i jego treści. Uwaga widza jest skupiona tylko przez krótki czas, dlatego staraj się, aby film był zwięzły i efektowny. Planując film o tym, jak działa Twój produkt, możesz chcieć zagłębić się w szczegóły konkretnej funkcji. Zamiast tego stwórz osobny, dogłębny film produktowy dla tych, którzy mogą być zainteresowani.Dodając tekst, grafikę i inne elementy, pamiętaj, aby nie były one zbyt natłoczone, ponieważ odwróci to uwagę widzów od przekazu.

10 pomysłów na wideo , które pomogą rozwinąć Twoją firmę!

 1. FILMY INSTRUKTAŻOWE LUB DEMONSTRACYJNE
  Dzielenie się wiedzą o branży lub produkcie z potencjalnymi klientami to świetny sposób na zaprezentowanie swoich umiejętności i doświadczenia. Nie tylko pomagasz tym, którzy są bliżej etapu zakupu, ale także tym, którzy nie są jeszcze gotowi do podjęcia decyzji, zapamiętają, że jesteś pomocny i znasz się na rzeczy, kiedy przyjdzie na to czas.
 1. FILMY PRODUKTOWE
  Filmy produktowe koncentrują się na wartości, jaką produkt przyniesie klientowi. Podkreślając niektóre z korzyści, pomagasz mu wyobrazić sobie, w jaki sposób produkt rozwiązuje problem, z którym boryka się w swoim życiu. W przeciwieństwie do reklam informacyjnych, które sprawiają, że problemy klientów wydają się zbyt dramatyczne, ponieważ bezczelnie sprzedają, Ty nawiązujesz kontakt z odbiorcami w autentyczny, przyjazny i konwersacyjny sposób.
 1. REFERENCJE KLIENTÓW
  Prawdziwe filmy z referencjami klientów wykorzystują dowód społeczny do budowania zaufania potencjalnych klientów. Aby dodać trochę kontekstu, poproś klientów, aby opowiedzieli, dlaczego podoba im się Twój produkt i usługa.
 1. HISTORIE PRODUKTÓW LUB FIRM
  Podzielenie się historią to świetny sposób na przekazanie wartości firmy i pokazanie potencjalnym klientom, że zależy Ci na tym, co robisz. Niezależnie od tego, czy opowiadasz historię o tym, co zainspirowało Cię do założenia firmy, czy też o tym, jak stworzyłeś swój produkt, klienci z przyjemnością zapoznają się z kulisami Twojej firmy.
 1. FILMY WPROWADZAJĄCE
  Stworzenie filmu wprowadzającego to doskonały sposób na przedstawienie siebie i członków zespołu potencjalnym klientom. Dzięki niemu mogą oni zobaczyć zza kulis ludzi, którzy ciężko pracują, aby pomóc Ci w prowadzeniu firmy, a jednocześnie wyjaśnić, co oferujesz.
 1. FILMY Z PODZIĘKOWANIAMI
  Nagranie filmu z podziękowaniami to świetny sposób na docenienie obecnych klientów i pokazanie potencjalnym klientom, że ich biznes zostanie doceniony. Możesz stworzyć prosty filmik z podziękowaniami z okazji jakiejś okazji, kamienia milowego lub po prostu uczcić swoich klientów. Umieść go w mediach społecznościowych lub nagraj krótką wiadomość z podziękowaniem, którą wyślesz klientom bezpośrednio po dokonaniu zakupu.
 1. FILMY O NAS
  Filmy o nas to świetny sposób, aby pochwalić się swoją wiedzą i podkreślić niektóre z produktów lub usług. W tym stylu wideo możesz również opowiedzieć o tym, dlaczego robisz to, co robisz, i podzielić się swoimi wartościami – wszystko w jednym. Takie filmy warto umieścić na swojej stronie internetowej i przypiąć do swoich kanałów społecznościowych.
 1. FILMY OBJAŚNIAJĄCE
  Jeśli Twój produkt lub usługa są nieco skomplikowane, filmy objaśniające są świetnym sposobem na wyjaśnienie potencjalnym klientom pewnych kwestii. Jest to także kolejny sposób na zaprezentowanie swojej wiedzy i zbudowanie zaufania potencjalnych klientów.
 1. FILMY ZZA KULIS
  Być może masz wyjątkowy proces produkcyjny lub ciekawą ekipę ludzi, z którymi pracujesz. Może to być okazja do opowiedzenia o swojej działalności, a jednocześnie rozbawienia odbiorców. Pozwoli to także na lepsze poznanie kultury organizacyjnej firmy.
 1. ZAPOWIEDZI, AKTUALIZACJE I FILMY TEASEROWE
  Być może chcesz zrobić szum wokół nadchodzącego produktu lub usługi. Filmy zapowiadające są idealnym rozwiązaniem. Jeśli chcesz nagrać teaser wideo, możesz dać tylko wskazówkę, aby Twoi klienci mogli się domyślać.

Jak zrobić filmy reklamowe dla firm z pomocą zespołu

Przeprowadziłeś badania, stworzyłeś plan i nakręciłeś swój pierwszy film. Ekipa Business Hero sprawi, że nagranie i złożenie wszystkiego w całość jest niewiarygodnie proste.

Wideo to optymalny sposób na wzmocnienie strategii marketingowej Twojej firmy. To doskonałe narzędzie, które może zwiększyć zaangażowanie klientów.

Teraz gdy już wiesz, jak rozwinąć swoją firmę dzięki marketingowi wideo, rozpoczęcie pracy jest bardzo proste. Jeśli szukasz inspiracji, chciałbyś napisać profesjonalny scenariusz do swojego:

   – filmu reklamowego

   – filmu promocyjnego

   – filmu instruktażowego

   – filmu produktowego

   – filmu korporacyjnego

   – filmu wizerunkowego

Zaczynaj!

 Wideo to optymalny sposób na wzmocnienie strategii marketingowej Twojej firmy. Jest to doskonałe narzędzie, które może zwiększyć zaangażowanie klientów.

Teraz gdy już wiesz, jak rozwijać swoją firmę dzięki marketingowi wideo, rozpoczęcie pracy jest proste…wystarczy do nas zadzwonić i dowiedzieć się jak możemy rozwinąć Twoją firmę dzięki profesjonalnym filmom reklamowy!

Filmem POTRAFIMY OPOWIADAĆ O produkcie, usłudze czy historii w taki sposób, aby pozostał na długo w pamięci Twoich klientów. 

FacebookYouTubeTik-tok , Instagram to firmy, które już od dawna wiedzą o potędze filmu w promocji biznesu.

NASTAJE NOWA ERA REKLAMY VIDEO W INTERNECIE. NIE MOŻESZ PRZEGAPIĆ TEGO Pędzącego POCIĄGU!

Blog

30lis

Jak wideo pomoże Ci w polepszeniu rankingu SEO? Prawdopodobnie słyszałeś termin optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO lub Pozycjonowanie) milion razy.…

30lis

Jak video unboxing może wzmocnić twoją markę? Video unboxing to jedna z najpopularniejszych form filmów w social mediach. Niezależnie od…

30lis

Video Marketing Video marketing ma moc angażowania i przykuwania uwagi klientów, jak żaden inny rodzaj treści Pomożemy Ci stworzyć kampanie video…