Jak video unboxing może wzmocnić twoją markę?

Video unboxing to jedna z najpopularniejszych form filmów w social mediach. Niezależnie od tego, ile mamy lat, uwielbiamy otwierać prezenty i rozpakowywać nowe skarby. Oczekiwanie, podniecenie, wielkie odkrycie, co za rollercoaster! Z pomocą Business Hero i kilkoma wskazówkami dotyczącymi marketingu wideo, możesz dowiedzieć się, dlaczego filmy unboxing są tak popularne, jak wykorzystać je do zwiększenia świadomości marki i jak możesz użyć Business HERO , aby pomóc w następnej kampanii marketingowej unboxing.

Video unboxing - czym jest?

Filmy unboxingowe są dokładnie tym, czym się wydają – twórcy otwierają produkty i opowiadają o swoich doświadczeniach. Spośród wszystkich typów wideo, filmy unboxingowe są niezwykle popularne, mają miliony zwolenników i niewiarygodną liczbę wyświetleń.

Niektóre z najbardziej popularnych filmów unboxingowych dotyczą najnowszych zabawek, ale mogą dotyczyć wszystkiego. To, co sprawia, że filmy unboxingowe są tak wspaniałą alternatywą dla reklam, to fakt, że dają widzom wolny od ryzyka sposób na poznanie produktu z bliska przed podjęciem decyzji.

Dlaczego filmy typu unboxing są popularne?

Filmy unboxingowe istnieją już od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno ich popularność wzrosła. Powodem tej niebotycznej sławy jest to, że widzowie nie tylko odkrywają produkty wraz z influencerem, ale mają okazję poczuć ten sam pęd, który wszyscy czujemy, gdy otwieramy nasze prezenty!

Badanie przeprowadzone w 2017 roku przez Google wykazało, że 20% konsumentów obejrzało unboxing video przed dokonaniem znaczącego zakupu. Słowa kluczowe „unboxing video” miały ponad 60 milionów wyszukiwań (z 20 milionów w zaledwie 2013 roku) i łącznie ponad 3 miliardy filmów online.

Korzyści płynące z wykorzystania video unboxing.

Rozwijanie i wzmacnianie relacji z konsumentami

Unboxing video mogą pomóc podczas rozwijania i wzmacniania Twojej marki. Im więcej klientów, którzy ufają Tobie i Twojej marce, tym większe prawdopodobieństwo, że będą kupować Twoje produkty i polecać je swoim znajomym i rodzinie.

Zatrzymaj klientów

Niezależnie od tego, ile masz lat, zawsze jest jakaś ekscytacja, gdy przychodzi do otwarcia paczki. Filmy typu „unboxing” właśnie to robią; mogą szybko wywołać wiele zamieszania, a przy okazji zatrzymać obecnych klientów.

 

Zrób świetne pierwsze wrażenie

Jeśli chodzi o marketing wideo, pierwsze wrażenie jest wszystkim. Filmy typu unboxing dają Ci szansę na przekroczenie oczekiwań klienta, a także jego zachwyt. Ponieważ klienci wychodzą z pozytywnymi odczuciami wobec Twojej firmy i produktów, będą zmotywowani do dokonania zakupu

 

Przyciąga sponsorów marki

Sponsorzy mogą dać Ci darmowe próbki swoich produktów do rozpakowania, co pomoże zwiększyć zaangażowanie zarówno ich, jak i Twoje. Inne firmy zaczną zauważać Twoje oferty sponsorskie, a od tego momentu jeszcze więcej firm zacznie się do Ciebie zgłaszać w celu nawiązania przyszłej współpracy.

 

Przyciągnij influencerów

Obecność w dobrze zrobionych filmach unboxingowych może doprowadzić do tego, że Influencerzy będą chcieli nawiązać współpracę. W miarę generowania świadomości marki możesz zacząć zauważać, że coraz więcej osób chce nawiązać współpracę.

Porady dotyczące tworzenia angażujących doświadczeń związanych z unboxingiem

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które sprawią, że Twój produkt będzie błyszczał w kolejnym unboxingowym wideo:

SPERSONALIZUJ GO

Klienci zwracają uwagę, kiedy firmy dodają spersonalizowany akcent do każdego zamówienia. Może to być tak proste, jak dodanie odręcznej notatki, małej paczki słodyczy, a nawet tajnego kodu do nadchodzącego konkursu. Klienci poczują się bardziej związani z twoją marką, a poprzez nadanie twojej firmie ludzkiego charakteru, sprawisz, że oni również poczują się wyjątkowo.

POZYCJONUJ SWOJE PRODUKTY

Filmy unboxingowe to przede wszystkim pozycjonowanie marki, widzowie są ciekawi i chcą zobaczyć jak wygląda produkt, ale kiedy wszystko zostanie powiedziane i zrobione, będą chcieli poznać nazwę Twojej marki. W tym przypadku, pozycjonowanie marki jest tym, co może uczynić lub złamać unboxing wideo, więc upewnij się, że każde logo lub kawałek brandu jest widoczny i łatwy do odczytania.

WRZUĆ KILKA NIESPODZIANEK

Kto nie kocha niespodzianek? Rzucając niespodziankę lub dwie, może to być różnica między twoim klientem dokonującym przyszłych zakupów i opowiadającym o swojej sieci lub po prostu zapominającym o twojej marce całkowicie. Darmowy prezent lub niespodzianka może sprawić, że ktoś będzie miał dzień i upewni się, że Twoja firma pozostawi na nim wrażenie, a jest duża szansa, że zaczniesz wywoływać szum także dla swojej marki.

OPOWIEDZ HISTORIĘ

Kiedy już wybierzesz odpowiedni styl opakowania, nadszedł czas, aby opowiedzieć historię za pomocą projektu, który zastosujesz na opakowaniu. Zaprojektuj swoje opakowanie w sposób przemyślany, ponieważ wszystko, co robisz, powinno uwzględniać Twojego klienta. Doświadczenie związane z rozpakowywaniem produktu jest pierwszym punktem, w którym klienci wchodzą w interakcję z Twoją marką i chcesz, aby było to jak najbardziej przyjemne.

Filmy typu unboxing mogą być świetną okazją do zaprezentowania Twoich produktów publiczności, która w przeciwnym razie nie zaangażowałaby się w Twoją działalność. Pozwalają również na nawiązanie współpracy z influencerami, którzy mogą przenieść Twoją markę na wyższy poziom. Jeśli szukasz różnych sposobów na zwiększenie popularności.

Blog

30lis

Jak wideo pomoże Ci w polepszeniu rankingu SEO? Prawdopodobnie słyszałeś termin optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO lub Pozycjonowanie) milion razy.…

30lis

Jak video unboxing może wzmocnić twoją markę? Video unboxing to jedna z najpopularniejszych form filmów w social mediach. Niezależnie od…

30lis

Video Marketing Video marketing ma moc angażowania i przykuwania uwagi klientów, jak żaden inny rodzaj treści Pomożemy Ci stworzyć kampanie video…